mobil menu
ara

Distribütör garantili ve ithalatçı garantisi ne demek?

icon tarih 17/12/2018    icon okuma 11386    icon okuma Genel
Distribütör garantili ve ithalatçı garantisi ne demek? Özellikle elektronik bir cihaz alırken garantisine dikkat ederiz ve genelde şunlar karşımıza çıkar. İthalatçı garantili, Türkiye garantili, distribütör garantili gibi kelimeleri garanti çeşitlerini duyarız. Peki ithalatçı garantili cihaz veya telefon ile distribütör garantili cihazlar yada telefon arasındaki fark nedir? Aklımızdaki yer tutan bu soruları cevaplamaya çalışalım.

 

İthalatçı garantili ne demek?

Yurt dışından getirilen herhangi bir cihaz için normal şartlarda garanti verilmez zaten garantisi olmaz. Lakin ithalatçı garantili demek, şöyle ki bu cihazı ithal eden şirket veya firma kendisi cihazlara garanti sağlıyor. Yani firma kendisi inisiyatif alarak cihazlara garanti veriyor, herhangi bir sorun karşısında firma bunu kendi bünyesinde tamir yada değişik yapacak demek. Tabi burada ithalat yapan firmanın güvenilir firma, bilinir büyük bir şirket olması karşıya güven verir.

Örnek ile açıklayacak olur isek, büyük bir firma veya şirket, yurt dışından kendi imkânları ile fazlaca cihaz alımı yapıyor. (Çin den bir konteynır malzeme alıyor :) ) Çin de elektronik cihaz yada telefon diyelim ki satışı 100 Dolar aynı telefon yada cihaz ülkemizde resmi satış fiyatı 2000 TL. İthalatçı garantili cihazlar, herhangi bir ülkeden uygun fiyata alınır ve ülkemizde satışı yapılır.

Dışarıdan ithal edilen cihazın garantisi olmazken, ithalatçı garantili de, cihazları ithal eden şirket, telefonlara veya cihaza garanti desteği verir. Büyük ve güvenilir firma olmasına dikkat edin derim.

 

Distribütör garantili ne demek?

Distribütör garantili bir cihaz veya telefon demek, firmanın resmi olarak Türkiye’de sattığı ve garanti verdiği ürün demektir.

Örneğin Asus dan bir cihaz aldınız arıza oluştu. Sizin muhatabınız Asus cihazınızı tamir veya bakım için ona gönderirsiniz. Gerekli işlemleri onlar yaparlar. Yani yurt dışında üretim yapan farklı yabancı markalar gelip Türkiye pazarına giriyor ve ürünlerini pazarlıyorlar. Bu şekilde İphone, Asus, Microsoft vb firmalar ürün ve cihazlarını doğrudan satış yaparlar. Bu şekilde ki cihazlarda garantiye de distribütör garantili telefon, cihaz denir.

Bu büyük ve güvenilir firmaların distribütörlüğünü farklı Ülkemizde farklı firmalar üstlenmiş olabilir, bu tamamen satış ve pazarlama işlemleri. Distribütör garantili veya Türkiye garantili cihaz, kullanıcı için en az sorun yaratır, güvenilir cihazlardır.

 

İthalatçı garantisi ile distribütör garantisi arasındaki fark nedir?

İthalatçı garantili bir cihaz daha uygun fiyata alabilirsiniz. Distribütör garantide cihaz fiyatı belki biraz yüksek olabilir, lakin bir sorun yaşadığınızda telefonda veya cihazda bire bir değişim, orijinal parçalarıyla tamir gibi çözümler sunulur. İthalatçı garanti de firmanın inisiyatifi ve verdikleri garanti şartlarına kalmış bir durum. Bu alımlarda güvenilir firmaları tercih etmek önemlidir.
Artık tercih sizin.
güvenli firma

Güvenilir Firma

Her türlü hizmet alımında karşınızdakine güven duymak isteriz. Kurumsal ve güvenilir bir firma da; sabit bir adres, ulaşılabilir telefon ve kurumsal bir web sayfası önemlidir.

Ücretsiz firma rehberi

Firma rehberlerine kayıt yaptırmak internette adres, telefon gibi bilgileriniz duyulmasını sağlar. İnternet de firmanız, kurum veya markanız ile ilgili yapılan aramalarda gözükme olasılığınız yükselir. Genel de ücretsiz sunulan rehberlik hizmetlerinde backlink (geri bağlantı) verilmez. Bunun için sizin bunu talep etmeniz gereklidir. Varsa ücretini ödeyerek sayfadan sizin kendi web sayfanız için backlink alabilrisiniz. Özellikle ilgili anahtar kelimelerinde alınna bağlantı linkleri çok değerlidir ve google için bir inyal niteliğindedir. Size verilen baklink kalitesi ve sayısına göre değeriniz artar. Buda sizi arama motorlarında üst sıraya yükseltecek olan kriterlerden biridir.
güvenilir firma "Güvenilir Firmalar" sayfası, bilgi sunmak amaçlı sürdürülmektedir. Sayfa içerisinde yer alan kayıtlı firmalar ile hiç bir bağlantısı yoktur. Bilgi sunma politikamız içerisinde belirlediğimiz kriterlere göre kurumsal bir kimliğe sahip her firma güvenilir firmalar sayfamızda yer alabilir. Firmalar ile ilgili oluşabilecek hiç bir işlemden kurumumuz sorumlu tutulamaz.

2020 © Tüm hakları saklıdır. Gizlilik bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.